20. jubilejní rally českého Ariel klubu

Publikováno dne: 14 June 2023 Autor: Eduard Marek

V letošním roce 20. výročí založení českého Ariel klubu se konala Ariel rally v údolí řeky Sázavy ve středních Čechách. Sport-hotel Kácov se stal na pět dní naším domovem. Této rally se účastnilo více než 100 motocyklů převážně předválečné výroby. Hojná účast byla i přátel značky z Polska, Rakouska, Slovenska, Německa, Anglie a nejvzdálenější účastník byl z Malty. Letošní Ariel rally byla zařazena FIVA do International Motorcycle Week. Této rally se zúčastnili i členové našeho Autoklubu, kteří dojeli na sraz po vlastní ose, a celkový nájezd byl asi 500km.

Pro první den byl připraven individuální program. Byl přistaven autobus Škoda RTO Lux pro výlet do Prahy, nebo další možnost byl výlet po okolí, návštěva pivovaru Kácov a Kácovského zámku.

V pátek se jela první vyjížďka jihozápadním směrem na Benešov, kde jsme navštívili zámek Konopiště a muzeum motocyklů Jawa, pokračovali jsme na oběd do barokního statku Benice u Netvořic, kde krátce zapršelo. Po obědě nás cesta zavedla na vyhlídku nad Slapy. Další zastávkou bylo muzeum Škodovek v Mrači a odtud už jen cesta zpět do Kácova. Tento den asi 140 km.

V sobotu severovýchod přes Rataje, Kouřim, kde je na náměstí falešný bod středu Evropy. Pravý bod je asi dva kilometry bokem v polích. Když si koníci odpočali a my slízali zmrzlinu, pokračovali jsme do Kutné Hory na oběd a prohlídku svaté Barbory. Po obědě začalo pršet a cesta do Kácova už nebyla tak komfortní. Tento den asi 100 km.

Večer se konal výhřad motocyklů se soutěží Elegance, kde byly vybrány nejhezčí stroje a nejpůvodnější motocykly. Oslava dvacátého výročí trvání klubu se protáhla do pozdních

Nedělní ráno po snídani jsme už jen balili věci a čekali, až se zvedne mlha a zasvítí sluníčko. Cesta domů uběhla rychle a bez problému. Už se těšíme na další Ariel rally, která se bude konat na slovenské Oravě.

sport-hotel Kácov mapa pátek barokní statek Benice vyhlídka na Slapy muzeum Škoda geografický střed Evropy sv. Barbora K.H. cesta pod Jezuickou kolejí K.H. cesta pod Jezuickou kolejí K.H. varhany st. Barbora K.H. mapa sobota