17. ročník PACOVSKÉHO OKRUHU

Publikováno dne: 16 June 2018 Autor: Eduard Marek

V sobotu 16. června 2018 se konal 17. ročník PACOVSKÉHO OKRUHU, který pořádá Automotoklub Pacov.

Délka okruhu je zhruba 30 kilometrů a obsahuje několik soutěžních úkolů.

Tato akce, které se náš klub pravidelně účastní, se pro nás již stala tradicí. Závodu se zúčastnili Jaroslav Vašák, Pavel Buček, bratři Oldřich a Petr Báťovi a Eda Marek. V dopoledních hodinách byla výstava motocyklů na nádvoří Pacovského zámku a ve 12:15 hodin byla odstartována okružní jízda Pacovem. Start prvního závodníka byl ve 13:00 hodin a startovalo se po minutě. Celkový počet závodníků byl kolem 80, takže start trval asi jednu a půl hodiny. Po dojezdu závodu se čekalo na vyhlášení výsledků. Volný čas vyplila kapela Humpolecký Dixieland a organizátoři roznáškou chlebů se škvarkovou pomazánkou. V 17 hodin byly konečně vyhlášeny výsledky.

V kategorii C obsadil 3. místo Jaroslav Vašák

V kategorii D obsadil 2. místo Eda Marek

Mezinárodní rallye historických motocyklů, která má tradici od roku 1906, se vydařila díky profesionalitě pořadatelů a nádhernému počasí.