Jízda nepravidelnosti Štoky 2022

Publikováno dne: 13 August 2022 Autor: Martin Med a Jaroslav Vašák

Za pěkného počasí se v sobotu 13. 8. sjelo do Štoků u Jihlavy 31 historických motocyklů, jako například Sumbeam S8 , NSU 251 OSL, 601 OSL, Ariel 350 NH, 600 VB, BSA, Jawa 250, 350. ČZ a Manet 125, na 7. ročník tradiční jízdy nepravidelnosti. Soutěže se zúčastnilo 8 motocyklů do roku výroby 1945. V roli startujícího byl sponzor Ivo Lochman, který věnoval velmi hodnotné ceny pro vítěze.

Jaroslav Vašák se zúčastnil na nejstarším motocyklu Peugeot 108 z roku 1929, se kterým obsadil první místo závodu. Na druhém místě se umístil Vladimír Váňa s motocyklem NSU 601 OSL a třetí místo obsadil Jaroslav Sommer na Jawě 250 typ 353.

Chtěl bych poděkovat městysu Štoky za vstřícný přístup k soutěži a kvalitní publikace o historii Štoků pro vítěz. Dále děkujeme autokempu Vysočina panu Hondlovi a paní Vachové za poskytnutí zázemí pro uskutečnění soutěže.

Na závěr děkujeme všem účastníkům, že se chovali při závodě disciplinovaně, a všem, kteří se věnovali přípravě závodu p. Vašák, p. Marek, p. Bartoň, p. Čepička a paní Jitka, která nám připravila občerstvení.

Navštívil nás také pan Bohumil Špaček, redaktor z časopisu Motor Jurnál.