1000 mil Československých

Publikováno dne: 14 June 2018 Autor: Eduard Marek

Ve čtvrtek 14. června byl odstartován již 49. ročník 1000 mil Československých ke 100. výročí založení Československé republiky, který pořádal Veteran Car Club Praha. Start byl z Opletalovi ulice před budovou Autoklubu České republiky. Letošní ročník se jel po původní trati z Prahy do Bratislavy s tradiční zastávkou v Polné, kde byla přestávka s občerstvením pro závodníky, celé to odmoderoval starosta Polné pan Skočdopole. Poté se závodníci vydali směr Brno a projeli původní trať Masarykova Okruhu, Ostravačickou a Farinovu zatáčku, klesáním od Myslivny se dostali do prostoru původních závodních boxů. Cíl prvního dne byl v Bratislavě na Hviezdoslavovom náměstí. V sobotu proběhla druhá etapa závodu z Bratislavy přes Brno zpět do Prahy, kde byla ukončena celá letošní soutěž vyhlášením výsledků v prostorách pražského Národního technického muzea.