XVIII. ARIEL RALLY

Publikováno dne: 29 July 2021 Autor: Eduard Marek

Letošní 18. Ariel rally se konala od 29. července do 1. srpna na Vysočině a hlavní pořadatelé byli bratři Duškovi. V našem autoklubu jsou také členové Českého Ariel klubu, a tak jsme přiložili ruku k dílu. Hlavní stanoviště celého podniku bylo v turistické chatě na Čeřínku a ti, co se nevešli, byli ubytováni v chatkách Kováren. Od čtvrtečního odpoledne se sjížděli účastnící srazu. Přijeli i hosté rakouského a slovenského Ariel klubu rovnou z rakouské Ariel rally.

Plakat

Páteční slunečný den byl pro jízdu na Arielu jako stvořený, trasa cca 160 km vedla do Batelova přes Třešť na hrad Roštejn, kde byla první zastávka. Dále se pokračovalo na Studenou, Český Rudolec (Malá Hluboká), kde byl oběd. Po obědě nás čekala návštěva muzea amerických automobilů v Nové Bystřici. Na zpáteční cestě jsme se toulali po České Kanadě kolem bizoní farmy směrem na Kunžak a Strmilov do Horních Dubének, kde jsme navštívili Chadimův mlýn s prohlídkou a občerstvením. To byla poslední zastávka pátečního dne a zpět do padoku Čeřínek na večeři.

Mapa páteční trasy

Sobotní den se opět vydařil, slunce svítilo ostošest už od rána (možná až moc) a před námi bylo dalších 120 km. Vydali jsme se přes Batelov a Řásnou do Telče na benzinovou pumpu, kde na nás čekal doprovod od Aleše Wimmera z muzea techniky, který nás doprovodil na telečské náměstí. Po prohlídce náměstí jsme se přesunuli do muzea Techniky k Aleši Wimmerovi, kde nás čekalo i občerstvení. Oběd byl zajištěn na Kovárně v Mrákotíně, odkud jsme jeli do Putimova přes horní Cerekev na návštěvu k Remešům. Poslední kus cesty byl se zastávkou na Křemešníku a zpět přes Českou Vyskytnou do padoku na Čeřínku.Večer bylo slavnostní předání putovního poháru za organizaci Ariel Rally bratřím Duškovým. Poděkování též patří Mírovi Čirtkovi, který měl na povel všechny regulovčíky, Petrovi Báťovi, Jiřímu Mistříkovi, Otovi Francovi a Jardovi Pokornému, jako regulovčíkům, a Emilovi z Úsobského klubu, který sbíral padlé koníky. Díky za fotky Milanu Makovičkovi.