Jízda nepravidelnosti Štoky 2021

Publikováno dne: 14 August 2021 Autor: Jaroslav Vašák, foto: Leona Báťová

Za velmi pěkného a teplého dne, příznivého pro jízdu na motocyklu, se 14. 8. 2021 jel 6. ročník soutěže Jízdy nepravidelnosti se startem v autokempinku ve Štokách.

Já chci poděkovat vedení autokempinku ve Štokách za poskytnutí parkoviště a nezbytného zázemí, úřadu městyse Štoky za dary pro vítěze, které krásně presentují historii městyse Štoky. Tento ročník soutěže Jízdy nepravidelnosti se jel po náhradní trase, v důsledku stavebních úprav v obci Smrčná, podstata soutěže byla plně zachována. Děkuji všem zúčastněným startujícím veteránistům, že se svými krásnými stroji jeli v provozu disciplinovaně a elegantně, tak jak to bylo v předešlých ročnících této soutěže. V Jízdě nepravidelnosti letos startovalo28 strojů, zastoupených značkami Ariel, BMW, Zündap, stroje NSU jeli dokonce 4, taktéž Jawa 500 OHC, Jawa Speciál, stroje značky ČZ jeli též 4. Větší zastoupení měla Jawa několika Péráky a Kývačkami, Jawa Pionýr, Babeta, skutr Manet 125, ČZ 501 a jiné.

Na prvním místě dojel pan Kubášek na stroji ČZ 175 a byl též nejvzdálenějším účastníkem z Dačic.
Druhé místo získal pan Pacal na stroji Jawa 500 OHC a třetí místo obsadil pan Krčál na stroji Jawa 250.

Jeden stroj nedojel pro poruchu. Chtěl bych poznamenat, že ve startovním poli postrádáme ženu za řidítky motocyklu. Na nedávnem Ariel Rally, které startovalo na Čeřínku, tomu tak nebylo a ženy za řidítky veteránů ukázaly, že to umí a také jim to sluší.

V závěru chci poděkovat kolegům z autoklubu Jihlava, kteří pomáhají připravit soutěž, její průběh, hodnocení, dekoraci a občerstvení.
Pánům: Edovi Markovi, Mirkovi Čírtkovi, časoměřičům panu Bartoňovi a jeho přítelkyni Jitce, kteří také připravili občerstvení, předsedovi Autoklubu Ctiboru Čepičkovi jako startérovi a Leoně Báťové za pořízení fotografií.

Soutěž měla kamarádské klima, které mezi veteránisty vždy panuje, a lze se těšit na 7. ročník v roce 2022.

Historie Jízdy nepravidelnosti

4. 8. 2012

Svolal jsem veteránisty, kteří mohli jet, a jeli jsme Dobronín, Polná, Šlapánov, Kamenná. Byla to jízda jako vzpomínka na Jardu Görnera.

Zúčastnili se: p. Bartoušek (Úsobí), Buček (Jihlava), Báťa O., Báťa P., Báťa T. (Kozlov), Hübner (Jihlava), Vašák (Herálec), Vašák (Jihlava).

2013

Sešli jsme se jenom 3 – p. Buček, Hübner a Vašák (Jihlava). Poseděli jsme a vymýšleli jednoduchou soutěž. Vzpomněli jsme na zakladatele klubu, vymysleli jsme trať Dobronín, Střítež, Ždírec, Dobronín.

Termín jízdy propršel – nejelo se.

2015 0. ročník

Start v Dobroníně, startujících 7.
Poprvé se jelo druhé kolo v opačném směru (Vašák) a měřeno elektronicky.
Umístění: 1. místo Petr Kunst ČZ 150 C, 2. místo Josef Jonák Jawa Speciál, 3. místo Jaroslav Vašák NSU 201 OSL.

2016 1. ročník

Start v Dobroníně, startujících 12.
Umístění: 1. místo Eda Marek NSU 201 OS, 2. místo Zdenek Hübner ČZ 125, 3. místo Olda Báťa Jawa 250 Pérák.

2017 2. ročník

Start v Dobroníně, startujících 14.
Umístění: 1. místo Jaroslav Vašák Peugeot, 2. místo Pavel Buček NSU 251 OSL, 3. místo Olda Báťa Jawa 250 Pérák.

2018 3. ročník

Start v Dobroníně, startujících 22.
Umístění: 1. místo Milan Reich Jawa Pionýr, 2. místo Olda Báťa Jawa 250 Pérák, 3. místo Roman Karas Jawa ČZ 175.

2019 4. ročník

Start ve Štokách, startujících 30.
Umístění: 1. místo Pavel Buček NSU 251 OSL, 2. místo Olda Báťa Jawa 250 Pérák, 3. místo Franta Sinetár Jawa 125.

2020 5. ročník

Start ve Štokách, startujících 24.
Umístění: 1. místo Jan Vondrák Jawa 350, 2. místo Roman Karas Jawa ČZ 175, 3. místo Jaroslav Dvořák NSU 351 OS

2021 6. ročník

Start ve Štokách, startujících 28.
Umístění: 1. místo Pavel Kubašek ČZ 175, 2. místo Josef Pacal ČZ 175, 3. místo Libor Krčál Jawa 250.