Tři cíle

Publikováno dne: 8 August 2020 Autor: Ctibor Čepička

V sobotu 8. srpna 2020 jsme se s několika vozidly zúčastnili výjezdu při kterém jsem měli hned tři cíle.

Prvním bylo setkání historických vozidel - XV. Memoriál Fr. Proseckého sen. v Bystřici nad Pernštejnem. Zde se zcela zaplnilo poměrně velké náměstí, účast byla přes 350 vozidel a motocyklů. K vidění zde byl unikátní horský autobus Tatra 500 HB, se kterým přijel jeho majitel a renovátor Milan Horka a který vloni pokřtil šestinásobný vítěz Dakaru Karel Loprais (ten nechyběl ani v Bystřici). Navštívili jsme také Muzeum Tatra nedaleko náměstí.

Po obědě jsme, stejně jako mnoho dalších vereránistů, odjeli na Retro den do Svratky. Zde byla výstava veteránu v parku vedle hasičské stanice a v rámci programu nám z pódia zazpíval Standa Hložek.

K večeru jsme cestou domů ještě stihli zajet do kempinku u rybníka Velké Dářko, kde byli ubytováni kolegové z Veteran klubu Úsobí.