JAWA fenomén

Publikováno dne: 22 February 2020 Autor: Katka K.

Prosluněnou sobotu 22. 2. 2020 se členové Automotoklubu Jihlava rozhodli strávit lehce netradičně, avšak stále duchem se svými poklady, které zatím dřímají v garážích. Vydali se na výstavu "FENOMÉN JAWA, aneb Jawa jak ji neznáte", jejíž autorem je Arnošt Nezmeškal a probíhá v prostorách Národního technického muzea v Praze. „Na výstavě jsou představeny především dosud nevystavované či málo známé artefakty spojené se značkou Jawa, doplněné výběrově o adekvátní výrobky cizí, které buď ovlivnily náš domácí vývoj, nebo naopak vznikly jako reakce na něj. Se značkou Jawa spojila své osudy celá řada výjimečných osobností, některé z nich jsou zde rovněž připomenuty“ upřesnil autor. Komentovaná prohlídka trvala něco přes hodinu a přinesla členům klubu nový pohled do světa Jawy.

Mimo jiné byla možnost prozkoumat a zabrousit i do stálé expozice muzea, kde se prolíná letectví s automobilovým a železničním průmyslem, ale i naprosto odlišné obory jako hutnictví, tiskařství, astronomie nebo foto průmysl.

Členové klubu se rozhodli, že tentokrát se nechají pohodlně dovézt a cestování si zpestřili jízdou vlakem. Byla to myslím příjemná změna a rozhodně to nebyl poslední výlet letošního teprve začínajícího roku.

Přilby továrních jezdců Jawa