Jízda nepravidelnosti 2023

Publikováno dne: 12 August 2023 Autor: Eduard Marek

8. ročníku Jízdy nepravidelnosti, který se konal 12. srpna v Autokempu Vysočina, byly cítit novoty. V osm hodin se začaly sjíždět motocykly k prezentaci, jako každý rok opanovaly startovní pole motocykly značky Jawa a ČZ, z předválečných motocyklů to byla značka NSU zastoupená pěti kusy. Mezi motocykly byly vidět pěkné kousky, jako Ogar 250 a 350, Triumph 250 a Jawa Robot závodníka Leona Ložinského, který na něm závodil v 50. letech minulého století. V tomto ročníku byla poprvé kategorie žen. Během prezentace mohli diváci i účastníci v anketě vybrat nejhezčí motocykl.

Desátou hodinou bylo odstartováno první kolo mladou startérkou, jelo se vždy vpravo v délce 17 km. Druhé kolo se startovalo v jedenáct hodin v opačném směru vždy vlevo. Po dojetí posledního závodníka byly vyhlášeny výsledky umístění a proběhlo udílení cen.

Vyhlášení nejhezčího motocyklu: cenu získal Vladimír Váňa s motocyklem NSU 601.
V kategorii žen se umístila Ilona Heilandová na Stadionu 11 (byla jediná).
Třetí místo obsadil Miroslav Koten na Jawě 20 s rozdílem času 5 vteřin.
Druhé místo obsadil František Špinar na Jawě 250 Pérák s rozdílem 4 vteřiny.
A první místo obsadil Jaroslav Dvořák ml. na NSU 501 s rozdílem 4 vteřiny, ale o vítězství rozhodlo stáří stroje.

Ceny pro vítěze sponzorovaly obce Štoky a Smrčná a firma Yetti Ivo Lochmana. Velké díky. Počasí bylo dobré a účast se zvyšuje, a tak se těšíme na další ročník.