Muzikantská pouť, jízda do vrchu a sraz značky NSU

Publikováno dne: 1 July 2023 Autor: Eduard Marek

Prvního července se vyklubalo pěkné slunečné ráno. Silnice sice ještě byly mokré po nočním dešti, ale vzduch byl svěží. Nastartovali jsme motocykly a vydali se směrem do Úsobí. Na zámeckém dvoře se sjížděli veteránské vehikly všeho druhu, od motocyklů, aut až po traktory. Zámecká zahrada byla vyhrazena pro motocyklovou značku NSU, kde byla výstava asi 25 motocyklů, jejichž převážnou část vlastní rodina Dvořákova. Nejvzdálenější účastník srazu byl Evžen Šíbl z Prostějova, který přijel po vlastní ose. O půl desáté byl odstartován závod do vrchu, ve kterém se umístili členové našeho klubu, a to Pavel Buček na prvním místě v kategorii motocykly po roce 1945 a Ctibor Čepička na třetím místě v kategorii automobily po roce 1945. Po odjetí závodu skupina NSU odjela na projížďku s cílem oběda v Rozkoši u Humpolce.